Profilaktyka i rozwiązywanie problemów uzależnień oraz HIV / AIDS
ZNAJDŹ NA STRONIE
Brak galerii
Program profilaktyczno-edukacyjny pod nazwą „Sztuka Wyboru”.
Redakcja: Karolina Liegman-Boniecka
Dodany: 13.06.2018, wyświetleń: 78
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika
Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

W czwartek (07.06.2018 r.) w Toruniu w Centrum Sztuki Współczesnej odbyła się pierwsza tura warsztatów filmowych odbywających się w ramach siódmej już edycji programu profilaktyczno-edukacyjnego pod nazwą „Sztuka Wyboru". Projekt współtworzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego, Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy oraz Fundację Tumult, organizatora Festiwalu Filmowego CAMERIMAGE (więcej informacji tutaj).

 

Partnerami programu są: Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli, bydgoskie Studio Filmowe BlackFish oraz Zespół Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy.

 

„Sztuka Wyboru" skierowana jest do gimnazjalistów i licealistów województwa kujawsko-pomorskiego. Cykl warsztatów filmowych i artystycznych ma zwrócić uwagę młodzieży na zagrożenia szczególnie niebezpieczne dla ich środowiska rówieśniczego.
Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Kamera! Akcja! Reakcja!".

 

Dzięki warsztatom teoretycznym i praktycznym, prowadzonym przez uznanych polskich filmowców oraz pracy z kamerą filmową, młodzież ma okazję nie tylko poznać tajniki fascynującego zawodu filmowca, ale także samodzielnie opowiedzieć o najpoważniejszych problemach swojego pokolenia.


Projekt ma formę konkursu. Autorzy najlepszych filmów, stworzonych samodzielnie po warsztatach, nagradzani są na uroczystej gali, odbywającej się rokrocznie w trakcie festiwalu CAMERIMAGE.


Warsztaty filmowe uzupełnia część edukacyjna, prowadzona przez policyjnych specjalistów ds. profilaktyki uzależnień.

 

Do współpracy przy projekcie Fundacja Tumult zaprasza co roku twórców polskiego filmu.
W tegorocznej edycji gośćmi warsztatów będą: Janusz Chabior, Wojciech Mecwaldowski, Jerzy Górski, Krzysztof Szpetmański, Bartosz Piotrowski, Barbara Białowąs, Janusz Martyn, Michał Jaskulski, Marceli Gawryś, Marek Skrzecz, Kacper Sędzielewski, Barbara Zapolska, Marcin Janos - Krawczyk, Jarosław Barzan, Aleksander Kozłowski (przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Montażystów).


Warsztaty odbywają się w dwóch turach od czwartku do niedzieli (07-10.06.2018 r. oraz 14-17.06.2018 r.) w Toruniu w Centrum Sztuki Współczesnej oraz w Bydgoszczy, m. in. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji, Zespole Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego oraz Studiu Filmowym BlackFish.

 

Opracowało: Biuro Zdrowia Publicznego w Departamencie Spraw Społecznych, Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego i Zdrowia

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ