Profilaktyka i rozwiązywanie problemów uzależnień oraz HIV / AIDS
ZNAJDŹ NA STRONIE
Brak galerii
Jeden test - Dwa życia
Redakcja: Karolina Liegman-Boniecka
Dodany: 24.11.2014, wyświetleń: 886
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika
http://www.aids.gov.pl/kampanie/1test.2zycia/okampanii.html

 

Jeden test. Dwa życia. Zrób test na HIV. Dla siebie i swojego dzieckaTM to ogólnopolska kampania edukacyjna skierowana do kobiet w wieku prokreacyjnym, które nie odnoszą ryzyka zakażenia HIV do siebie, a także do tych lekarzy ginekologów, którzy niechętnie kierują swoje pacjentki na badania w kierunku HIV.

 

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości dotyczącej testowania w kierunku HIV wśród osób dorosłych, a w konsekwencji zmniejszenie liczby zakażeń HIV wśród nowo narodzonych dzieci.

 

 

HIV jest dla niektórych Polaków nadal tematem tabu. Wiele osób niesłusznie uważa też, że ten problem ich nie dotyczy, przez co o swoim zakażeniu dowiadują się zbyt późno, nawet w fazie AIDS. Co roku w naszym kraju rodzą się również dzieci zakażone tym groźnym wirusem. Można temu jednak zapobiec - wystarczy jedynie, żeby przyszła mama wykonała w czasie ciąży test w kierunku HIV i poddała się odpowiedniemu leczeniu, gdyby ten test okazał się pozytywny.

 

Kobieta w ciąży, która wykona test w kierunku HIV, ratuje nie tylko swoje życie, lecz także daje szansę na zdrowe życie swojemu dziecku.

 

Organizatorem kampanii jest Krajowe Centrum ds. AIDS.

 

Kampania została objęta patronatem honorowym przez Ministerstwo Zdrowia, Państwową Inspekcję Sanitarną, Polskie Towarzystwo Naukowe AIDS, Konsultanta krajowego w dziedzinie położnictwa i ginekologii oraz Konsultanta krajowego w dziedzinie perinatologii. Partnerem kampanii jest Fundacja Rodzić po Ludzku.

 

Patronami medialnymi kampanii są TVP 2, medonet.pl i RDC POLSKIE RADIO.

 

Projekt wsparły znane i popularne Polki: Ada Fijał, Agnieszka Cegielska i Maria Seweryn.

 

Więcej o kampanii na stronie internetowej: tutaj

 

Źródło: http://www.aids.gov.pl/kampanie/1test.2zycia/

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ