Profilaktyka i rozwiązywanie problemów uzależnień oraz HIV / AIDS
Portal - Kampanie społeczne
„Brałeś? Nie jedź!Po narkotykach rozum wysiada”
Dodany: 22.06.2010, wyświetleń: 3845
PDF
DRUKUJ

Kampania Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii


Grupka młodych ludzi wraca nad ranem z imprezy. Wsiadają do samochodu podchmieleni. Ustalili wcześniej, że ten, kto prowadzi, nie pije. Dlatego kierowca, aby bawić się nie gorzej niż koledzy, zamiast alkoholu, brał narkotyki.
To nie fikcja literacka. Taka sytuacja alarmująco często zdarza się przed wieloma polskimi dyskotekami czy klubami - wynika z badań zamówionych przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Ta sama młodzież, która bardzo stara się, by nie prowadzić pod wpływem alkoholu, nie widzi niczego złego w jeździe po narkotykach.

Tymczasem każdy środek psychoaktywny zakłóca percepcję kierowcy, jego ocenę sytuacji i własnych możliwości.

Dlatego narkotyki są dla kierowców tak samo groźne jak alkohol. Ale nie tylko dla nich, także dla ich pasażerów, za których życie i zdrowie odpowiadają.

Kampania „Brałeś? Nie jedź! Po narkotykach rozum wysiada" ma uzmysłowić młodym ludziom niebezpieczeństwa prowadzenia pojazdów pod wpływem narkotyków. Jest skierowana zarówno do kierowców, jak i pasażerów.

 

Kampania bazuje na świadomości społecznej szkodliwości prowadzenia pod wpływem alkoholu. „Ja nie piłem, tylko brałem!" - próbuje usprawiedliwiać się zszokowany kierowca, kiedy uzmysławia sobie tragiczne skutki swojej niefrasobliwości.

 

Głównym motywem graficznym akcji jest uszkodzony w wypadku samochód zamknięty w torebce po narkotykach.

 

Kampanię, na która składają się między innymi: spot TV, spoty radiowe, ogłoszenia prasowe, outdoor, plakaty i strona internetowa rozumwysiada.pl przygotowała agencja Martis na zlecenie Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

 

Więcej informacji na stronie internetowej : rozumwysiada.pl

 

Źródło: rozumwysiada.pl

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ