Profilaktyka i rozwiązywanie problemów uzależnień oraz HIV / AIDS
Portal - Kampanie społeczne
Dopalacze mogą Cię wypalić
Dodany: 22.06.2010, wyświetleń: 2348
PDF
DRUKUJ
grafika
dopalaczeinfo.pl
ZAŁĄCZNIKI:

DOPALACZE MOGĄ CIĘ WYPALIĆ

 

Akcja profilaktyczno-edukacyjna pod hasłem „Dopalacze mogą Cię wypalić - Poznaj fakty” opiera się na założeniach o charakterze: społecznym, informacyjnym oraz naukowym.

  • ZAUFANIE - potencjalni użytkownicy środków psychoaktywnych ufają sprzedawcom dopalaczy oraz przekazom marketingowym na temat substancji chemicznych wchodzących w ich skład - przedstawianych, jako 100% bezpieczne dla zdrowia.
  • BRAK WIEDZY – potencjalni użytkownicy dopalaczy nie posiadają wiarygodnych informacji na temat prawdziwych skutków zdrowotnych i społecznych używania tzw. smart’ów
  • NIEBEZPIECZEŃSTWO - substancje psychoaktywne wchodzące w skład dopalaczy stanowią zagrożenie dla zdrowia potencjalnego użytkownika. Zagrożenia są potwierdzone przez specjalistów z różnych dziedzin.

Cel akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Dopalacze mogą Cię wypalić – Poznaj fakty”:
Informacja i edukacja młodych ludzi na temat skutków zażywania substancji psychoaktywnych wchodzących w skład tzw. dopalaczy

Charakter przekazu:

  • Przekaz nowoczesny i bezpośredni
  • Przekaz o charakterze informacyjnym oparty na faktach potwierdzonych dowodami naukowymi
  • Przekaz korygujący fałszywe informacje (tzw: mity nt. dopalaczy)

Grupa docelowa: Młodzież w wieku 15 - 25 lat, bywalcy klubów i dyskotek, podejmujący szereg ryzykownych zachowań, w tym eksperymentowania z nowymi substancjami o charakterze psychoaktywnym, potencjalni klienci sklepów z dopalaczami.

 

 Więcej informacji związanej z kampanią społeczną na stronie internetowej: http://www.dopalaczeinfo.pl/

Źródło: dopalaczeinfo.pl

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ